sobota, 23 kwietnia 2011

Kwiaty we włosach potargał wiatr

   

Jak uroczo prezentują się kwiaty na tych słodkich, małych główkach, a ilości posiadanych włosów nie ma tu żadnego znaczenia:) 


Teraz jest idealny moment na takie dekoracje, bo w końcu robi się ciepło i wszystkie czapki idą w odstawkę. Kwiaty będą też piękną ozdobą małych dam na różnego rodzaju przyjęciach oraz świetnym gadżetem do sesji zdjęciowych.

                      
Ze względu na wrażliwą skórę najmłodszych i przede wszystkim wygodę, kwiatki są przyczepione do opasek wykonanych z  wyjątkowo miękkiego, delikatnego i elastycznego materiału. Mają one różne grubości, od cieniutkich przypominających gumki do włosów, do bardzo szerokich.  Opaskę można również wykonać szydełkiem z delikatnej bawełnianej włóczki. Dla starszych dziewczynek wystarczy wstążka, opaska bawełniana lub plastikowa.   

 
Dobór materiałów do wykonania kwiatów jest zupełnie  dowolny. Jest wiele technik, a cała kopalnia pomysłów znajduje się na youtubie. Można użyć specjalnych narzędzi jak yoyo flower maker czy flower frill templates dostępnych na www.clover-usa.com


Wykorzystuje się także gotowe, sztuczne kwiaty, które po rozłożeniu na czynniki pierwsze, skleja się przy użyciu kleju w pistolecie.      

  
 
   
 
 
 
  
 
 

Inne sposoby to zabawa materiałem, czy wstążką przy pomocy igły, nici lub kleju. 

 
 
  

Jeżeli ktoś posiada zdolności szydełkowania to rozwiązanie jest proste.
      
 
 
 
 
 

Gotowe kwiaty przyszywamy lub doczepiamy do opaski klejem lub za pomocą spinek. Może macie własny patent, którym chętnie podzielicie się z innymi - zapraszam! 

Zdjęcia: My Sweet Bee,  Harts and Roses, The Monkey Moos, Pretty Baby Bowtique, Fab Flower Haedbands, Atelier Bloom, Delight Crochet, Little Maughan, Pumpkin Pie Creations, Msybrowsky, Laken and Lila

1 komentarz: