poniedziałek, 17 października 2016

Witaj w cudownym świecie szycia! KONKURS!

Czujesz, że craftomania jest idealnym zajęciem dla Ciebie? W Internecie z wypiekami na twarzy przeglądasz katalogi inspiracji DIY? Spacerując w okolicy sklepu Craftoholic SHOP tęsknym spojrzeniem zaglądasz przez witrynę i podziwiasz kolorowe materiały? Czy Ty - początkujący Craftoholiku - chcesz się nauczyć szyć tylko nie wiesz jak?

Przybywamy z pomocą! ;-) W ostatnim czasie wpadły w moje ręce dwie, bardzo interesujące książki. Myślę, że żaden Craftoholik nie przeszedłby obojętnie obok takich pozycji jak "Szkoła Szycia" czy też "Wielka Księga Inspiracji", prawda? Dlatego przygotowałam Wam krótką recenzję obu publikacji, bo dostarczają porządnej dawki wiedzy i naprawdę dużo dobrej zabawy!KONIEC PRZERWY! Zapraszamy na zajęcia !
 
"Szkoła Szycia" autorstwa Shea Henderson to utrzymany w bardzo przyjaznym (wręcz rodzinnym) tonie poradnik. Czytając go miałam wrażenie, że autorka zwraca się bezpośrednio do mnie, a momentami, że wręcz czyta w  moich myślach! Odpowiada na pytania i rozwiewa wątpliwości jakie przychodzą do głowy każdemu początkującemu Craftoholikowi.

 
 
-  Naprawdę mamy wrażenie, jakbyśmy byli w szkole! Zajęcia zaczynamy od historii szycia, następnie poznajemy naszą nauczycielkę oraz klasę. Poznajemy opinie i porady adeptek, które wraz z nami zaczęły przygodę z szyciem. Możemy się z nimi identyfikować i momenty kiedy czasem coś idzie nie po naszej myśli przeżywać razem ! ;-)
 
- Książka napisana jest w taki sposób abyś nie tylko ty mogła bez problemu nauczyć się szyć, ale też zawarte są w niej praktyczne wskazówki w jaki sposób przekazać wiedzę przyjaciółkom!
 
- Poradnik zawiera naprawdę mnóstwo przydatnych informacji przekazanych w bardzo przystępny sposób. Nie musimy czytać długich, nudnych stron ciągnącego się tekstu - wszystko przekazane jest w sposób bardzo estetyczny, uporządkowany, a zdjęcia są po prostu piękne :-)
 
- Bardzo dokładnie poznajemy maszynę do szycia, Shea pomaga nam nawet wybrać tę odpowiednią dla nas! Dodatkowo podpowiada, jak przetestować i na co zwracać uwagę przed samym zakupem maszyny na którą jesteśmy już zdecydowane.

 

- Nie wiesz, czy nóż krążkowy jest czymś, czego potrzebujesz w swojej pracowni? Do czego służą przezroczyste, akrylowe liniały? Jak używać prujki? Shea odpowie na wszystkie twoje pytania!-W "Szkole Szycia" Poznajemy fachową terminologię. Od dzisiaj będziesz mieć wszystkie hasła i hasełka z dziedziny szycia w jednym miejscu! Google może się schować ;-) 

- Z książką nauczymy się stopniowo, krok po kroku rozwijać swoje umiejętności. W poradniku znajdziemy małe i większe projekty, które możesz zrealizować w ciągu jednego popołudnia. Nie są to tutoriale bardzo skomplikowane - ich realizacja nie przysporzy ci wielu trudności, a efekty będą zachwycające! 
 
- JEDNOCZMY SIĘ! Swoimi zmaganiami z szyciem dziel się na Facebooku i Instagramie używając tagu #SchoolOfSewing! Możesz także podglądać jak radzą sobie inne pasjonatki szycia :-)

Jak upiększyć rzeczywistość, czyli raj dla kreatywnych!
 

"Wielka Księga Inspiracji" autorstwa Olgi Woźnickiej, Ewy Rokitnickiej i Anny Jakubskiej pod patronatem portalu Zszywka.pl to kopalnia pomysłów w zasięgu ręki. Bezwzględny must have każdej fanki DIY
- Jeśli szukasz sposobu na zabicie nudy, a przy okazji chcesz z satysfakcją podziwiać efekty swojej pracy koniecznie sięgnij po tę pozycję - znajdziesz tu ponad 70 inspiracji jak zrobić coś z niczego!

- Autorkami książki są blogerki, które branżę handmade znają od podszewki: O Manufaktura, handmade by Olga oraz Kokoshka.pl

- Jasne i czytelne wskazówki, niebanalne pomysły i rozwiązania - dzięki "Wielkiej Księdze Inspiracji" nawet osoby które do tej pory nie przejawiały zainteresowania DIY będą odczuwały potrzebę tworzenia :-).


- Inspiracje zostały podzielone na 5 kategorii: 'jest okazja', 'podaruj w prezencie', 'domowe inspiracje', 'dla ozdoby' i 'zmysł praktyczny'. Zbliżają się Święta a ty nie masz pomysłu na prezent? Wiesz, gdzie szukać ;-).

 
- Projekty pokazane w książce "Wielka Księga Inspiracji" opierają się na wielu technikach m.in. szyciu, haftowaniu, szydełkowaniu, scrapbookinu itp. Możemy spróbować wszystkiego i wybrać najbardziej odpowiadającą nam dziedzinę!

- Istnieje wiele portali internetowych gdzie możemy znaleźć inspiracje z całego świata. Nic jednak nie zastąpi papierowego wydania (kto lubi wąchać książki? ;-)), pięknych fotografii i starannie wyselekcjonowanych projektów z którymi możemy zanurkować pod koc i zniknąć na kilka godzin w świecie handmade'u.

 
 Obie książki już niebawem dostępne w Craftoholic SHOP!
A już dziś na naszym Facebooku znajdziecie konkurs, do wygrania "Wielka Księga Inspiracji" zapraszamy! :-)
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza