poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Gościnnie na blogu - Pani Anna Sławińska i jej patchwork!

Panią Annę Sławińską mieliśmy okazję poznać w marcu, na spotkaniu organizowanym przez producenta maszyn do szycia Brother . To spotkanie sprawiło, że zaczęliśmy zupełnie inaczej patrzeć na sztukę jaką z pewnością jest patchwork. Jeśli nie znacie jeszcze Pani Anny Sławińskiej i jej niesamowitej twórczości to zapraszamy do lektury! :-)

Pani Anna Sławińska patchworkiem zainteresowała się 30 lat temu i jak sama twierdzi na początku nie było łatwo- brak Internetu, brak poradników czy też czasopism które pomogłyby stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie. Narzuta uszyta z kwadracików rozpadła się w pralce przy próbie ufarbowania jej na granatowo. Niektóre kwadraty nie wytrzymały wirowania. Powstały poduszki - pisze Pani Anna na swoim blogu. Nie poddawała się, tworzyła dalej, inspirowała się jeżdżąc na wystawy po Polsce i za granicę. Przełomem w twórczości była kopia obrazu Paula Klee. Z czasem Pani Anna wypracowała indywidualny styl. Jak twierdzi - zszywanie ze sobą równiutkich kwadracików nie jest dla niej - najbardziej lubi kreatywnie łączyć ze sobą różne techniki lub "malować skrawkami" jak w przypadku obrazów wykonanych metodą confetti. Jednego z pewnością Pani Annie nie można odmówić - jej prace są z pewnością jedyne w swoim rodzaju! Zobaczcie sami:

"Mgławica Trójlistna Koniczyna" fot. http://annaslawinska.blogspot.com/

Pani Anna Sławińska i "Szalejące planety" fot. http://annaslawinska.blogspot.com/

  Inspiracja:

fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
 
 
Efekt:
 
"Las" fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
Wystawa obrazów i patchworku w Błoniu, fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
"Plaża" fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
Słońce, fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
"Tajemniczy ogród" fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
 
fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
 
fot. http://annaslawinska.blogspot.com/
 
 Po więcej prac zapraszamy tutaj:
 
Pani Anna Sławińska jest jedną z założycielek Stowarzyszenia Polskiego Patchworku - pierwszej i jedynej organizacji w Polsce zrzeszającej osoby zajmujące się patchworkiem!
 
Mam więc przyjemność zaprosić nasze czytelniczki do wzięcia udziału w patchworkowym konkursie "Koła, kółka, kółeczka" w którym do wygrania są fantastyczne nagrody a wśród nich zestaw tkanin idealnych do patchworku od Craftoholic SHOP!
 
 
 
 
 
 
 Więcej szczegółów znajdziecie tutaj -> KONKURS
 
 
Pani Anna Sławińska prowadzi również Szkołę Patchworku!
Co Wy na to, żeby zaprosić Panią Anię do Trójmiasta i zorganizować patchworkowe zajęcia w Craftoholic SHOP? :-)
 
 

1 komentarz: