piątek, 11 grudnia 2015

Girlanda świąteczna w 3 prostych krokach!

Do świąt zostały niespełna dwa tygodnie - to nic, zdążymy jeszcze przygotować świąteczne ozdoby! :-) Dzisiaj proponujemy Wam przyjemnym projekt, idealny do zrealizowania w weekendowy wieczór. Świąteczna girlanda pięknie przyozdobi przestrzeń nad kominkiem, parapet, czy też świąteczne drzewko :-)

 
Potrzebujemy:
1. Niewielkich kawałków kolorowych materiałów, najlepiej o tematyce świątecznej (Świąteczny Klimat).
2. Wypełnienia z poduszki.
3. Żyłka, długa igła (do maskotek).
4. Wykrój na serduszko z których będzie składała się girlanda.
 
1. Drukujemy i wycinamy wykrój na serduszko. Odrysowujemy je na lewej stronie tkaniny dwa razy. Składamy obie strony serduszka prawą do prawej. Zszywamy, pozostawiając niewielki otwór do wywinięcia na prawą stronę i wypełnienia serduszek.
 
 
 
 

2. Zaokrąglone brzegi tkaniny oraz dolną cześć serduszka nacinamy (nożyczkami przecinamy brzegi tkaniny do szwu). Dzięki temu nasza ozdoba będzie miała ładny kształt. Wywijamy na prawą stronę, przeprasowujemy, wypełniamy i zaszywamy otworek. Tak samo postępujemy z kolejnymi serduszkami z naszej girlandy. Ich ilość zależy od tego, jak długą chcemy otrzymać ozdobę.
 
 
 
3. Teraz za pomocą długiej igły i żyłki łączymy ze sobą serduszka tworząc łańcuch. Na końcach naszej girlandy wiążemy po pętelce, dzięki której będziemy mogli powiesić girlandę np. na gwoździach.
 

 
I GOTOWE! :-)


 

2 komentarze:

  1. A tutaj na blogu jak zwykle - piękne tkaniny w uroczych pomysłach:)
    Pozdrówki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzień dobry, jak znaleźć taką długą igłę?:)

    OdpowiedzUsuń