wtorek, 28 lipca 2015

Pomysł na wakacyjną aplikację :-)

Wakacje - czyli wolne od szkoły lub urlop w pracy - to zapowiedź słodkiego lenistwa. Jednak nie dla prawdziwych Craftoholików, którzy większe ilości wolnego czasu wolą spędzić w towarzystwie igły, nici, maszyny do szycia i kolorowych materiałów :-). Również do nich należysz? Oczywiście, bo cóż innego robiłbyś na tej stronie! ;-) Mamy zatem dla ciebie pomysł na kolejny projekt do zrealizowania:Czego potrzebujesz?
- większego kawałka jednolitej tkaniny na tło (u nas o wymiarach 35x35cm),
- mnóstwa kolorowych ścinków,
- flizeliny (dostępna w naszym sklepie w różnych wielkościach VLIESOFIX30, VLIESOFIX45, VLIESOFIX90)
- ozdobników - guziczków, tasiemek, sznurków, pomponików itp.
- żelazka, nożyczek, maszyny do szycia,
- ciekawego pomysłu, lub gotowego szablonu :-)

Na początek kilka inspiracji znalezionych na Pintereście (więcej inspiracji znajdziecie na naszym profilu: marynistyczne ) :
Zainspirowani? No to dzieła! ;-)
My naszą aplikację tworzyliśmy bez szablonu, wycinając poszczególne elementy od razu z tkanin. Jeśli potrzebujecie gotowego szablonu znajdziecie je w internecie, pojedyncze fragmenty odrysujcie na lewej stronie tkaniny i wytnijcie.

 My postawiliśmy na latarnie morską.Wycięte elementy przykładamy lewą stroną do flizeliny - na stronę pokrytą klejem (lekko chropowatą w dotyku) i przeprasowujemy na wysokiej mocy żelazka. Odczekajmy chwilę aby się nie poparzyć, następnie odrywamy papier - i mamy gotową "naprasowankę".

Wszystkie fragmenty układamy na tkaninie która ma być tłem dla naszej aplikacji, następnie wprasowujemy je za pomocą żelazka. Naprasowane elementy prezentują się następująco:


Zabieramy się więc za szycie, chcemy mieć widoczne kontury, więc wybieramy czarną nitkę i ścieg prosty.


I gotowe :)


Aplikację przyozdobiliśmy jeszcze guziczkami, po bokach doszliśmy granatowe pasy, oraz gładki, czerwony polar na tył. Tak powstała marynistyczna poduszka i własnoręcznie naszytą aplikacją :-)


1 komentarz: