czwartek, 2 kwietnia 2015

Warszawa szyje - grupa dla miłośników szycia nie tylko ze stolicy!

Dzisiejszy post poświęcony będzie grupie Warszawa Szyje, społeczności łączącej fanów szycia i rękodzieła z całej Polski.


Grupa działa na Facebooku od półtora roku i liczy ponad 4300 członków. Wszystkie wydarzenia z życia grupy zbierane są na stronie internetowej www.grupawarszawaszyje.pl, a informacje o aktualnościach publikowane są na bieżąco poprzez fanpage www.facebook.com/grupawarszawaszyje .

Grupa w swoim założeniu miała być źródłem informacji i inspiracji dla jej członków, miejscem, w którym będą mogli porozmawiać o tym wszystkim, co nurtuje ich w trakcie powstawania ich dzieł: zaczynając od wyboru wykroju i tkaniny, poprzez proces jej zakupu, poszukiwanie jej w sklepach, aż po rady  dotyczące  wykańczania i rozwiązywanie technicznych problemów ze sprzętem.


Od początku istnienia grupa kładzie duży nacisk na aktywizację jej członków. Flagowym cyklem są tzw. “wspólne szycia”, które mobilizują do regularnego stawania “oko w oko” z maszyną do szycia. 

Podejmując wyzwanie, członkowie grupy tworzą rękodzieło zgodnie w wybranym wcześniej tematem szycia. Nie ograniczają się jedynie do ubrań! Szyją zabawki, akcesoria, stroje karnawałowe dla dzieci.


Na koniec każdej edycji powstaje podsumowanie i wspólna galeria prac. Do “wspólnych szyć” grupa angażuje firmy, które sponsorują upominki dla wybranych uczestników tego cyklu. Jest to pierwsza tego typu akcja cykliczna z nagrodami w Polsce. 


Warszawa Szyje wspiera też akcje charytatywne. Członkowie grupy wielokrotnie spotykali się, żeby szyć poduszki “jasie” do szpitali w ramach akcji “Uszyj Jasia”. Swoimi pracami wsparli  również akcję “Słonie na balkonie”, podczas której wysyłali  maskotki dla chorych dzieci. 


Pod szyldem Warszawa Szyje odbywają się również kursy szycia. Grupa organizuje zajęcia na własną rękę, ale wspiera też istniejące szkoły szycia organizując w ich siedzibach dni otwarte, dzięki czemu grupowicze mogą obejrzeć piękne, inspirujące wnętrza oraz skorzystać z darmowych warsztatów. 


Grupa tworzy “Szyciową mapę Polski”, na której zbiera informacje na temat sklepów, szkół szycia, serwisów maszyn w całej Polsce. Codziennie do mapy dodawane są nowe punkty. Na bieżąco aktualizowane są informacje i opinie, jakie na temat konkretnych sklepów wyrazili członkowie grupy. 


Na stronie internetowej grupa prowadzi także cykl “Szyję z Warszawa Szyje”, w ramach którego bloggerzy z całej Polski nadsyłają wizytówki swoich blogów. Publikowane są również na Fanpage’u, dzięki czemu społeczność krawiecka dowiaduje się o wartych odwiedzenia blogach.

Grupa stworzyła także program partnerski. Współpracujące z nią firmy udzielają rabatów na zakupy członkom grupy, fundują nagrody, zapewniają lokum na nasze spotkania. 

Zapraszamy do odwiedzin Grupy Warszawa Szyje:)


oraz przypominamy o naszym konkursie w którym do wygrania jest designerska torba Roberta Kaufmana oraz pakiecik mięciutkiego minky!! :-)  -KLIK-


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza