piątek, 21 października 2011

Wróżka zębuszkaWróżka zębuszka to postać uwielbiana przez dzieci! Może nie jest aż tak popularna jak Święty Mikołaj czy Zając Wielkanocny, ale na pewno sprawia wiele radości i ekscytacji. A wszystko za sprawą jej magicznej mocy, dzięki której zmienia ząbki w monety:) Niestety zabawa ma głównie miejsce w USA, a szkoda bo to fajny pretekst do uszczęśliwienia naszych szczerboli:) My to raczej lubimy tak chomikować to mleczne uzębienie w pięknych szkatułkach jako jakieś relikwie dla potomnych, tylko potem nie wiadomo co z tym zrobić:) No zawsze możemy wręczyć dziecku np. na 18stkę, albo jako prezent ślubny:) Ale powracając do wróżki, zasada jest taka, że dziecko, któremu wypadł ząbek zostawia go przy łóżeczku i idzie spać, a w nocy dzieją się czary! Wpada zębuszka, zabiera ząbek i ma w obowiązku zostawić pieniążek. W przeciwnym wypadku reklamacja do rodziców:) Potem oczywiście w tajemnicy przed dziećmi,  możemy schować te piękne mleczaki w jakieś sekretne pudełko. Czemu o tym piszę? Ponieważ każda forma sprawienia radości naszym maluchom jest dobra, a po drugie z zębuszką wiążą się pomysły na zrobienie ząbkowych poduszek:) Obowiązkowa jest kieszonka na ząbek/pieniążek :)   

 

 
"In this little pocket I will lay, the little tooth I lost today.
Please dear fairy, tonight as I sleep
leave me a coin. My tooth you can keep:)"


Zdjęcia: Inges, Little Birdie and Me, Boutique Vintage 72, Chloe Jane Handmade, Inklore, Looploft, Hilly House, SoggyBottomsBabyDudes, Oh Sew Sweet Creations, Ayden Grace, Bijoux by Jennice, Courtyard Crafts Gifts, Cosmicthimble, Hannalah, Fangdangles, Pink Punkis, Special Felt Blessings, Sleepy Sillys, Lailie Lynn Boutique, SBMathieu Shop, Mailo 

5 komentarzy:

  1. Witam czy mozna u panstwa cos kupic ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne poduszeczki. Muszę zrobić coś takiego dla córki, bo najlepsza wróżka to przecież Zębuszka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie poduszki są suuuper! Jak można je wykonać? Jestem maniaczką w wykonywaniu robótek ręcznych, dlatego bo uczyłam się tego od babci i to ile pasji w to wkładała ja również przełożyłam to na swoją pracę. Czy gdzieś jest jakiś wzór do zrobienia takich poduszek? Mam małą córeczkę, dla której chciałabym coś takiego zrobić. Poza tym ostatnio zainteresowałam się wróżbiarstwem i poszukuję kogoś takiego jak dobra wróżka online, gdyż mam problemy w życiu i sobie z nimi nie radzę. Czy ktoś coś może polecić?

    OdpowiedzUsuń